04-7705070
asher@asherlaw.co.il

תאונות תלמידים

עורך דין ביטוח לאומי בחיפה- עורך דין בקריות - עורך דין בחיפה - עורך דין רשלנות רפואית בחיפה - עורך דין גירושין בחיפה

עורך דין תאונות תלמידים

הורים רבים מודעים לעובדה כי במידה וילדיהם יפצעו במהלך שעות הלימודים וכתוצאה מרשלנותו של בית הספר, הרי שעומדת להם הזכות לתבוע את בית הספר בגין אותו מחדל או רשלנות כתוצאה מחובת האחריות שיש לבית הספר כלפי ילדיהם . אך מעטים מההורים מודעים לכך שילדיהם מבוטחים בביטוח תלמידים שהוא ביטוח חובה של תאונות אישיות גם מעבר לשעות בית הספר. כלומר גם אם תלמיד מבוטח, נפצע לאחר שעות הלימודים ובכל שעות היממה, הרי שהוא מכוסה מבחינה ביטוחית. עורך דין תאונות תלמידים יכול לתת את לך המידע העדכני והמדויק על מנת לממש את זכויות ילדך.

עורך דין תאונות דרכים מידע משפטי

בפסיקה נקבע בעבר כי במערכת היחסים שבין מורה – לתלמיד, הרי שלמורה קיימת חובת זהירות מוגברת כלפי התלמיד.

מכאן, שבמידה ונגרם נזק לילד עומדות בפניו (בפני הוריו) שתי אפשרויות תביעה על מנת להיפרע בגין נזקיו:

ביטוח תלמידים – ביטוח תאונות אישיות :

על פי החוק, מחוייב המוסד הלימודי בו לומד הילד לרכוש עבורו פוליסה של ביטוח תלמידים שהיא בפועל פוליסת ביטוח של תאונות אישיות, גם אם ההורים לא שילמו בתחילת השנה את התשלום הנדרש בתחילת השנה לשם הביטוח, הילד יהיה מבוטח היות והאחריות על פי החוק, הינה על הרשות המקומית.

מדובר בפוליסה מעט שונה מהפוליסות המוכרות, אך הפוליסה הנ"ל בהחלט מספקת ומקנה פיצוי ראוי בעת האירוע המצער.

הורים רבים אינם מודעים לכך שילדיהם מבוטחים גם אם נפלו בביתם או בכל מקום אחר, למרות שאין קשר ישיר אל המוסד הלימודי בו הם לומדים. יתרה מכך, גם אם נפגעו במהלך חג, חופשה, שבתות, ימי מחלה בבית, במהלך טיול בחו"ל וכיוצא באלה.

פוליסת ביטוח תלמידים מקנה פיצויים בסכומים קבועים – בגין מקרה מוות וכן בגין נכות בעקבות התאונה.

הסיבות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין תאונות דרכים:

רצוי לפנות לעורך דין המתמחה בנזקי גוף בנזקי גוף אשר יידע להעריך את גובה התביעה וינהל את המשא ומתן מול חברת הביטוח. לא מומלץ לעשות את אחת הטעויות הנפוצות במקרים מהסוג הנ"ל- לתקשר עם חברת הביטוח בעצמכם, שהרי האינטרס האמיתי של חברת הביטוח הוא לשלם כמה שפחות, אם בכלל, ויש לזכור שקיים להם יתרון רב על ההורים שאינם מבינים כיצד יש לקרוא פוליסת ביטוח היות וזה אינו מקצועם.

גובה הפיצוי אשר ניתן מחושב לפי אחוזי הנכות שנותרו לילד שנפגע והפיצוי יכול להינתן בגין מוות, נכות קבועה או נכות זמנית, במקרים בהם הילד הנפגע מרותק למיטתו על פי אישור רפואי ובכפוף לתנאים שונים בפוליסה.

יובהר, כי במידה ולילד הנפגע היו הוצאות שונות בגין פגיעותיו כגון רכישת אמצעי עזר רפואיים והוצאות רפואיות אחרות, הוצאות אלו יוחזרו לו בהתאם להוראת פוליסת ביטוח תלמידים. בנוסף ראוי לציין כי אף הורה אשר נפגע במסגרת פעילות במוסד חינוכי כמו למשל ליווי יציאה לטיול המבוטח בפוליסה, זכאי לפיצוי במקרה של פגיעה בהתאם לסכומים המופיעים בפוליסה.

כיום סכום הפוליסה נאמד בכ – 350,000 ₪ ל – 100% נכות וסכום זה מהווה בסיס להערכת גובה הנזק והתביעה.

חוק התיישנות :

תביעות בגין תאונות תלמידים אינן מתיישנות אלא בחלוף שלוש שנים מהמועד בו הילד הפך לבגיר.
דהיינו, ניתן להגיש תביעה נגד הביטוח בשל תאונת תלמיד עד אשר מלאו לילד 21 שנים.
במקרים חריגים, יהיה ניתן לבקש מבית המשפט להאריך את תקופת ההתיישנות.

דוגמאות לתאונות תלמידים:

ובעצם כל פגיעה שחווה הילד בזמן היותו במסגרת חינוכית.

מומלץ ליצור קשר בהקדם המירבי עם משרדנו המתמחה בתאונות תלמידים בכדי לבדוק ולהגדיל את סיכויי התביעה שלך, אנו נעזור במימוש זכויותיך וזכויות ילדך תוך כדי מתן הדרכה צמודה מול ביטוח לאומי או כל גורם אחר, כל מנת שתוכלו להוכיח את מלא נזקיכם הפיזיים ו/ או הנפשיים.

פנה/י עוד היום לייעוץ טלפוני ראשוני חינם:


04-7705070

תחומי התמחות
רוצה להתייעץ?

חייג/י עכשיו:
04-7705070

או השאר/י פרטייך ומומחה יחזור אליך בהקדם

[contact-form-7 id="267" title="Page Contact Form"]

דילוג לתוכן