04-7705070
asher@asherlaw.co.il

משרד הביטחון

עורך דין ביטוח לאומי בחיפה- עורך דין בקריות - עורך דין בחיפה - עורך דין רשלנות רפואית בחיפה - עורך דין גירושין בחיפה

עורך דין משרד הביטחון

אגף שיקום נכים במשרד הביטחון הינו הגוף האמון על זכויותיהם של נפגעי משרד הביטחון אשר נפצעו או חלו במהלך שירותם. אותם גיבורים, אשר לוחמים יום יום על מנת לשמור על הסדר וביטחון מדינת ישראל ואזרחיה/תושביה, נקלעים לא פעם במסגרת שירותם למצבים קשים שבסופם הם נותרים עם פגיעות קשות בגופן ו/או בנפשם. בכדי לתמרץ את אותם גיבורים להמשיך ולהגן על מדינת ישראל ואזרחיה ובכדי להגן עליהם בפן השיקומי חוקקו חוקים אשר מאפשרים לאותם נפגעים לשקם חייהם וחיי משפחותיהם. עורך דין משרד הביטחון מומחה בחוקים המגנים על זכויות הנפגע ויכול לתת לך הגנה משפטית אשר תפעל רק לטובתך כנגד כל הממסדים הגדולים.

מי זכאי לתבוע את משרד הביטחון:

חיילים, שוטרים וסוהרים המשרתים בשרות סדיר או בשרות קבע וכמו כן כאלה שנפגעו במהלך ועקב שירותם והשתחררו טרם תבעו זכויותיהם.

אותם זכאים רשאים לתבוע בגין חבלה וכמו כן, בגין מחלה או החמרת מחלה .

החלק הקשה בתביעות אלו הוא להוכיח כי הפגיעה נגרמה עקב ותוך כדי השירות, דהיינו, הוכחת הקשר הסיבתי בין הפגיעה (חבלה או מחלה) לשירות.

מהי נכות על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 [נוסח משולב]:

 "נכות" – איבוד הכושר לפעול פעולה רגילה, בין גופנית ובין שכלית, או פחיתתו של כושר זה, שבאו לחייל משוחרר או לחייל בשירות קבע כתוצאה של אחת מאלה שאירעה בתקופת שירותו עקב שירותו:

1. מחלה.

2. החמרת מחלה.

3. חבלה.

כלומר, כל אדם השייך לקבוצת האוכלוסייה כפי שהגדרתי לעיל – הרשאים לתבוע על פי החוק, אשר איבד את כושרו לפעול פעולה רגילה או הופחת כושרו כתוצאה מאותה חבלה או מחלה או החמרתה של מחלה קודמת – יוכר כנכה רק אם לקה בנכות בעת שירותו וערב שירותו.

כיצד גובה הנכות מתורגם לפיצוי כספי?

לרשות הרופאים בוועדות מטעם משרד הביטחון עומד ספר תקנות לקביעת דרגת הנכות אשר הותקנו מכוח סעיף 10 לחוק הנכים ובתוספת של התקנות קיימים המבחנים אשר מאפשרים את קביעת גובה הנכות שתינתן לנפגע.

כיצד מחושבת הזכאות?

אדם אשר נקבע לו דרגת נכות צמיתה שבין 0% ל- 9%, לא יהא זכאי לפיצוי כספי אך הכרה זו מהותית וחשובה כאין שיעור, היות ואותו אדם יוכל לתובע בשל החמרת מצב בעתיד (בהפרשים של 6 חודשים בין בקשה לבקשה) במידת הצורך ותמיד יהא מי שידאג לאיבר שהוכר למשך כל חייו.

אדם אשר נקבעה לו דרגת נכות צמיתה בשיעור שבין 10% ל- 19%, יהא זכאי למענק נכות חד פעמי.

אדם אשר נקבעה לו דרגת נכות גבוהה מ – 20%, יהא זכאי לקצבה חודשית למשך כל שארית חייו.

חשוב לציין כי אדם אשר הוכר כנכה קצין התגמולים של משרד הביטחון מעל לשיעור של 10% נכות, יהא זכאי להנחות בתשלומי ארנונה תרופות, הבראה, חמי מרפא וכן להנחות והחזרים נוספים עליהם לא אפרט כעת ולכן חשוב להתלוות בהליך מול קצין התגמולים עם עורך דין מנוסה שיידע להכין את הנפגע לקראת הוועדה וכן את הטענות הרפואיות שיקנו אחוזי נכות ולכל הפחות יהוו בסיס לערעור על אותה וועדה וכל זאת, על מנת למקסם את הסיכויים לקבלת מירב הזכויות.

מה קורה במצב בו הנפגע זכאי לפיצוי מכוח חוק הנכים (תגמולים ושיקום), [תשי"ט-1959] נוסח משולב והן מכוח חוק אחר?

ההחלטה תהא של הנפגע, הוא שיחליט על פי איזה חוק הוא רוצה להיפרע.

מהי תקופת התישנות לתביעת משרד הביטחון על ידי עורך דין/תובע:

תקופת
התישנות לתביעות לפי חוק הנכים תהא 3 שנים לאחר שחרור הנפגע מהשירות בו שירת (מלבד
מספר מחלות אשר תקופת ההתיישנות הינה שנתיים).

חשוב
לציין כי קצין התגמולים רשאי להאריך את התקופה הזו כאשר קיים תיעוד ברשומות של
צה"ל או רשומות אחרות המנוהלות על ידי המדינה.

להלן הסיבות לייצוג על ידי עורך דין משרד הביטחון:

עקב סיבת ההתישנות לא כדאי להמתין יתר על המידה לפני פניה לעו"ד משרד הביטחון להגשת תביעה. מומלץ ליצור קשר בהקדם המרבי עם משרדנו המתמחה בנפגעי משרד הביטחון וזכויותיהם בכדי להגדיל את סיכויי התביעה. זאת על ידי עזרה במימוש זכויותיך והדרכה צמודה מול הוועדות הרפואיות באופן ראוי על מנת שתוכל להוכיח את מלוא נזיקיך הפיזיים ו/או הנפשיים.

אם ברצונך לדעת מהם סיכויי התביעה שלך בגין פגיעתך או מחלתך אותה אתה או יקירך עברתם חייג/י עכשיו:


04-7705070

תחומי התמחות
עורך דין מומחה  זמין בשבילך לייעוץ

חייג/י עכשיו:
04-7705070

או השאר/י פרטייך ועו"ד יחזור אליך בהקדם.

[contact-form-7 id="267" title="Page Contact Form"]

דילוג לתוכן