04-7705070
asher@asherlaw.co.il

חברות ביטוח – תביעות ביטוח

עורך דין ביטוח לאומי בחיפה- עורך דין בקריות - עורך דין בחיפה - עורך דין רשלנות רפואית בחיפה - עורך דין גירושין בחיפה

עורך דין חברות ביטוח – תביעת פוליסות ביטוח

בארצנו קיימים סוגים שונים ומגוונים של ביטוחים הנותנים כיסוי לנזקיו של המבוטח במקרים עליהם סיכמו בצדדים.

ביניהם ניתן למצוא את ביטוחי התאונות האישיות, ביטוחי החיים, ביטוחי הסיעוד, ביטוחים בגין מחלות קשות וכיוצא באלו.

פוליסות הביטוח הינן חוזה שבין המבוטח למבטחת (חברת הביטוח) ולכן כל פוליסה והתנאים הספציפיים שלה וזאת בהתאם לנתוניו האישיים של המבוטח הספציפי, כגון: גיל, מצב בריאותי, עבר בריאותי, מקצוע המבוטח וגובה משכורתו.

חברות הביטוח בארצנו מציעות לקהל הרחב וכמעט לכל מי שיחפוץ לרכוש פוליסת ביטוח פרטית המכסות מקרי מוות, נכות ומחלה וכל זאת לאור נתוניו האישיים.

כאשר אדם מעוניין לבטח את עצמו ופונה אל חברת הביטוח על מנת לרכוש פוליסת ביטוח שתתאים לרצונותיו, חברת הביטוח תשלח במהירות סוכן ביטוח או שלוחים אחרים מטעמה על מנת לבטח את הלקוח החדש, ותאשר את אותו לקוח יחסית בקלות, אך ברגעים של משבר ומצוקה אמיתית אליה נקלע אותו מבוטח, חברת הביטוח בדרך כלל איננה עומדת בהבטחות אותן פיזרה או סוכנים מטעמה ואז היא מוסיפה ומערימה קשיים על אותם מבוטחים בתביעת הביטוח.

אותם מבוטחים, בתמימות רבה שוכחים כי האינטרס של חברת הביטוח הינו אינטרס כלכלי טהור, דהיינו, לגבות כסף מכולם ולשלם כמה שפחות, אם בכלל. הרי מדובר בגוף כלכלי שהוא עסק לכל דבר ומטרתו העיקרית היא להרוויח וכמה שיותר.

הטעות הנפוצה ביותר הינה כאשר המבוטחים פונים עצמאית לחברת הביטוח וממלאים טופס תביעת ביטוח שנראה ברור ופשוט למדיי. אך הטופס הנ"ל משמעותי לאין שיעור ולכן מומלץ להגישו בעזרת עורך דין  חברות ביטוח המתמחה בתחום נזקי הגוף והנפש וכן בפוליסות ביטוח.

לאחר שהמבוטחים מתקשרים עצמאית עם חברת הביטוח לפתע מתחילים התירוצים להגיע ולפתע עולות האותיות הקטנות מהחוזה בין הצדדים, כי למקרה הספציפי הזה אין כיסוי ביטוחי או לפתע המבוטח מואשם שהסתיר מידע בדבר עברו הרפואי ואם היו יודעים כך אז לא היו מקבלים אותו לביטוח או כי אותו מבוטח יכול להמשיך ולעבוד בעבודה אחרת – "עיסוק סביר" אחר או שהמבוטח לא הוכיח כי איבד לפחות 75% מכושר עבודתו ואז אם הוא יכול לעבוד שעתיים ביום הוא כבר "כשיר" לעבודה ו ישנם עוד סעיפים בעייתיים נוספים.

אם חברת הביטוח כבר מוכנה לשלם כספים לאותם מבוטחים שפנו עצמאית אליה, הרי שהפיצוי שמקבלים אותם מבוטחים הוא קטן בעשרות אחוזים מהפיצוי האמיתי שהגיע להם על פי הפוליסה, ולכן אני ממליץ לכם להיוועץ עם עורך דין המתמצה בתחום חברות הביטוח ותביעות ביטוח, טרם הסכמתכם לפיצוי שהוצע לכם.

לחץ כאן למידע על חברות הביטוח 

יש לזכור- המבוטחים משלמים פרמיות כל חודש בחודשו וזאת על מנת לבטח את עתידם, חברת הביטוח לא משלמת משהו שהיא לא אמורה לשלם אלא עליה לשלם את מה שסיכמנו עימה בחוזה, לא יותר ולא פחות.

מדוע מומלץ לפנות לעורך דין חברות ביטוח המומחה בפוליסות ביטוח:

לאור המורכבות בתביעות פוליסת ביטוח ולאור הצורך לעיתים בחוות דעת מומחה רפואי על מנת להוכיח את נזקכם כנגד חוות דעתו של המומחה מטעם חברת הביטוח (יש לזכור כי אותו רופא מתוגמל על ידי חברת הביטוח שהוא מטעמה ולא מטעמכם!)

מומלץ לעבור את התהליך הנ"ל כאשר אתם מלווה בעורך דין מומחה בעל ניסיון וידע רב שנים בתחום אשר תוכל/י לסמוך עליו והוא יוכל לתבוע את מירב הפיצויים המגיעים לך. 

תקופת ההתיישנות:

מאז שהגיח לאוויר העולם פסק דין "אמיתי" פסקו כל השאלות בנוגע למרוץ ההתיישנות בנוגע לפוליסות ביטוח.

פסק דין "אמיתי" קובע חד משמעי כי מרוץ ההתיישנות בגין תביעה כנגד חברת ביטוח בפוליסת ביטוח פרטי הינה – 3 שנים בלבד וזאת מיום קרות מקרה הביטוח (יום התאונה או המחלה).

על מנת לעצור את מרוץ ההתיישנות יש להגיש תביעה אל בית המשפט הרלוונטי.

חשוב לציין, כי ניהול משא ומתם מול חברת הביטוח, מתקדם ככל שיהיה, איננו עוצר את מרוץ ההתיישנות והנכם תהיו חשופים לאובדן כל זכויותיכם ולכן יש לשים לב טרם יעברו 3 שנים מקרות מקרה הביטוח.

ואם ברצונך לדעת מהם סיכויי התביעה שלך בגין התאונה אותה אתה או יקירך עברתם ומה פוליסת הביטוח מכסה צור/י קשר עם משרדנו :


לחץ כאן לחיוג מהיר – 04-7705070

תחומי התמחות
עורך דין מומחה  זמין בשבילך לייעוץ

חייג/י עכשיו:
04-7705070

או השאר/י פרטייך ועו"ד יחזור אליך בהקדם.

[contact-form-7 id="267" title="Page Contact Form"]

דילוג לתוכן