04-7705070
asher@asherlaw.co.il

ועדה רפואית

עורך דין ביטוח לאומי בחיפה- עורך דין בקריות - עורך דין בחיפה - עורך דין רשלנות רפואית בחיפה - עורך דין גירושין בחיפה

מדוע צריך עורך דין ועדה רפואית ביטוח לאומי?

ועדה רפואית בביטוח לאומי היא בעצם הגורם המכריע בכל החשוב לעתיד התביעה, דהיינו, היא זו שתקבע מהו גובה הפיצוי אותו תקבלו ואילו תנאים נוספים יתלוו לפיצוי.

חשוב לציין ולהבהיר כי הרופאים היושבים בוועדות הרפואיות רואים מספר רב של נפגעים וכל זאת ביום אחד, כך שהתרשמותם מכם צריכה להיות עניינית ותכליתית ובאופן הפשוט ביותר כאשר מולם מתייצב אדם המדבר את שפתם ומכיר את המונחים הרפואיים והמשפטיים שעליהם לקחת בחשבון טרם פסיקתם הסופית בעניינכם.

כאשר עורך דין נוכח עמך בוועדה הרפואית בביטוח לאומי ובבדיקה שנעשית לך באותה וועדה, יש לו את הכלים והיכולת להגן על זכויותיך מול המוסד לביטוח לאומי וזאת על ידי קשת הידע הרחב והניסיון בוועדות רפואיות עד לכדי פסילת הוועדה הרפואית אשר איננה מתנהלת כראוי וכמצופה ממנה על פי חוק.

כמו כן, עורך הדין בעל ניסיון בוועדות רפואיות יידע לדאוג כי יירשמו כל תלונותיך באופן כזה שמידת הצורך יהא ניתן להגיש ערעור על הוועדה הרפואית.

מה בעצם חוסר ידע עלול לגרום:

נספר ספר על תופעה בה אנו נתקלים לא מעט, כאשר נפגעים רבים מגיעים לפתחו של משרדינו עם פרוטוקול הוועדה בידיהם הם כעוסים וממורמרים ולא מבינים את קביעת הוועדה ופונים אלינו על מנת להגיש ערער בשביל לנסות ולתקן את הנזק שגרמו לו מפיהם בלבד בעת שנתנו פרטים אשר הזיקו להם בסופו של דבר כאשר ניגשו לבדם לוועדה ללא עורך דין מומחה.

התופעה האמיתית והמצערת הינה כאשר אותו לקוח כשהלך לבדו לוועדה לא קיבל כלל אחוזי נכות לפתע ולאחר הגשת הערר מתגלים כל נזקיו ואף מכירים בנכותו בשיעורים כאלו המקנים לו קצבה חודשית למשך כל חייו.

למידע נוסף על עורך דין ביטוח לאומי לחץ כאן

מקרים רבים אלו קורים כאשר נפגעים חשים שיש בידם מספיק מידע לעשות את הדברים לבדם ולאחר "המלצות" של קרובים שאינם מהתחום אשר ממליצים להם בסך הכל "רק להגיש מסמכים" . בעקבות טעות זאת נגרם העוול הגדול והנפגע לא מקבל את הזכויות והפיצויים המגיעים לו.

חוסר הידע גורם לכך שנפגעים מצרפים תיעוד רפואי לא רלוונטי ואף כזה הפועל לרעתם. כמו כן, בעת הוועדה הרפואית נפגעים שלא מיוצגים אינם אומרים את הדברים הנכונים בפני הוועדה ופוגעים בסיכוייהם. לבסוף בעת הבדיקה הרפואית אותם נפגעים אינם מודעים למהות הבדיקה ואז או שהם מגזימים בתגובותיהם ומגיבים באופן לא אמין או שאינם יודעים להתלונן על הבעיה המהותית שבגינה מקבלים את אחוזי הנכות. התוצאה היא שרופא הוועדה חושב שהבדיקה הייתה בסדר גמור ואין כל בעיה בגופו ו/או נפשו של הנפגע.

מהו היתורן בהבאת עורך דין לוועדה רפואית בביטוח לאומי:

 עורך הדין צריך ללמוד את התיק כראוי טרם הוועדה ולהכין את הטיעונים המשפטיים ורפואיים על מנת לפרוס בפני חברי הוועדה את הנקודות המהותיות עליהם הוא שם דגש – ואין ספק שהתנהלות כזו מספקת מידע מקצועי לרופאי הוועדה ושהעורך דין המתנהל מולם מבין את התחום ואיתו אין מקום לטעויות בעת הסכת מסקנותיהם.

כמו כן, על העורך דין להכין את הנפגע ולתדרך אותו תוך כדי סימולציה בדבר מה שיקרה בעת הבדיקה בחדר הוועדה הרפואית בביטוח לאומי, מה לומר בוועדה והכי חשוב מה לא לומר! לקוחות רבים אומרים בסוף הוועדה כי הסימולציה עזרה להם מאוד והם מרגישים כי רופאי הוועדה לא הצליחו "להפתיע אותם" בבדיקות או בשאלות שהם נשאלו וכי הם חשו בנוח בחדר הבדיקה מהרגע הראשון.

לכן, בעלי ניסיון בתחום יאמרו לכם כי הוועדה הרפואית היא נקודה משמעותית מאוד בניהול תיקכם וזה לא המקום "לחסוך" היות ומדובר בנקודה החשובה ביותר בניהול התיק וזו הסיבה שיש להתלוות בעורך דין מיומן, מקצועי ובעל ניסיון בוועדות רפואיות.

אם ברצונך להגדיל את סיכויי התביעה שלך, מומלץ ליצור קשר עמנו טרם הגעה לועדה רפואית בביטוח לאומי עוד היום!


04-7705070

תחומי התמחות
רוצה להתייעץ?

חייג/י עכשיו:
04-7705070

או השאר/י פרטייך ומומחה יחזור אליך בהקדם

[contact-form-7 id="267" title="Page Contact Form"]

דילוג לתוכן