עורך דין בקריות - עורך דין בחיפה - עורך דין רשלנות רפואית בחיפה - עורך דין ביטוח לאומי בחיפה - עורך דין תאונות דרכים בחיפה.

רשלנות רפואית בניתוח

בכל שנה מבוצעים אלפי ניתוחים במדינת ישראל והמספרים רק הולכים גדלים. כל אדם באשר הוא, מתפלל שלא להיתקל בבשורה מרה מפי הצוות הרפואי בזמן ניתוח או לאחריו. אשר ניתנת לו או לקרובים שלו. לצערנו הרב, רשלנות רפואית בניתוח אינה זניחה ומספר המקרים הולך וגד משנה לשנה.

בתי החולים היום עושים ככל שביכולתם לשחרר חולים מאשפוז מהר ככל הניתן ולהעבירם למעקב קופת החולים. על אף שלא סיימו בהם את הטיפול. הסיבה לכך נעוצה בעומס הרב שקיים על בתי החולים וחוסר במיטות חולים וצוות רפואי זמין.

לצערנו, אנו עדים בשנים האחרונות למצב בו, רופאים ומנתחים, דוחפים לביצוע ניתוחים כאלה או אחרים וזאת ממספר סיבות:

 האחת, עלויות כלכליות והשני ניסיון המתמחים ומומחים בסוגי ניתוחים מסוימים. ישנן כמובן דוגמאות רבות ונוספות, אך אלו בלבד, מביאות לידי רשלנות. אדם העובר ניתוח או כל התערבות כירורגית שלא לצורך, חווה בעצמו בעצם רשלנות ופגיעה בגופו שלא לצורך.

מהי רשלנות רפואית בניתוח?

רשלנות יכולה להתרחש לפני הניתוח כאשר מדובר בטעות באבחנה רפואית, אשר הובילה לניתוח מיותר או לחילופין לניתוח באיבר לא נכון. אי מתן אפשרויות חילופיות אשר לא מערבות ניתוח כירורגי, מתן טיפול תרופתי שגוי טרום ניתוח, הרופא לא ידע את החולה בכל פרטי ההליך המבוצע ולא החתים אותו על פי הנהלים של הסכמה מדעת.

ישנם מקרים שחולה נכנס לניתוח ללא הסכמה מדעת והגיע לבית החולים אשר לא אפשר לו לחתום על ההסבר. במקרה ונגרם נזק בעקבות אותו ניתוח, ישנה עילה ישירה לתביעה. מכיוון שהניתוח בוצע ללא הסכמתו מראש של המנותח תוך פגיעה באוטונומיה שלו.

רשלנות רפואית במהלך ביצוע ניתוח כירורגי יכולות לקרות בעקבות חוסר תשומת לב של המנתח, טעות בביצוע הניתוח, טעות בניתוח האיבר הלא נכון, טעות בבחירת הפרוצדורה המבוצעת, השארת חפץ זר, חוסר מיומנות רפואית או טעות בשיקול הדעת. ישנה עילה לתביעת רשלנות רפואית בניתוח אם אחת מדוגמאות הנ"ל גרמו לנזק לחולה ויש להתייעץ עם עורך דין המומחה ברשלנות רפואית על מנת לבדוק את סיכויי התביעה.  

מקרים נוספים של רשלנות יכולים להיווצר בעקבות טיפול שגוי לאחר הניתוח. הצוות הרפואי לא טיפל בחולה על פי נהלים, מתן מינון שגוי של תרופות, אי מניעת זיהומים, מניעת טיפול חיוני וכל פגיעה שהיא בזכויות החולה. (מצ"ב לינק מגילת זכויות החולה)

בכל ניתוח יש סיכונים, הניתוחים יכולים להיות מצילי חיים או יכולים לשפר את איכות החיים של החולה. אך לפעמים עושים את ההפך וגורמים לנזק. על מנת לבדוק אם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח, יש לפנות לעורך דין מומחה.

משרדנו מתמחה ב- רשלנות רפואית שנים רבות ואנו מתייעצים רק עם טובי המומחים כאשר יש צורך בהוכחת הנזק ללקוחותינו. אנו נלחמים למען כל לקוח כי מובן לנו עד כמה פגיעה באיכות חיים יכולה להפוך לסיוט. הצלחת התביעה בהחלט יכולה לעזור לקבל עתיד טוב יותר.


לקבלת יעוץ חינמי לסיכויי התביעה שלך צור/י קשר עוד היום 04-7705070

תחומי התמחות

עורך דין מומחה זמין בשבילך לייעוץ

חייג/י עכשיו :
04-7705070

או השאר/י פרטייך ועו"ד יחזור אליך בהקדם.

[contact-form-7 id="267" title="Page Contact Form"]